استفاده از فوم سرد کف مبل به عنوان تله در به دان اندازی حشرات موذی

در تشک ها استفاده از از پلی اورتان و فوم سرد کف مبل رایج است اگرچه می توان آن را یافت و گران تر است. مانند فوم های پلی اورتان، لاتکس مصنوعی اغلب از نفت استفاده می کند.

اما لاتکس طبیعی می تواند سازگارتر با محیط زیست باشد زیرا از درختان لاستیک تهیه می شود.

دو روش برای تولید لاتکس وجود دارد: دانلوپ و تالالی. دانلوپ روش قدیمی تر و سنتی تر است. در آن مخلوط را در قالبی می ریزند که کاملا پر می شود.

لاتکس حاصل به طور کلی سفت تر است. لاتکس Talalay به همین ترتیب شروع می شود مخلوطی که در قالب ریخته می شود قبل از اینکه فرآیند واگرا شود.

پس از پر شدن قالب، با خلاء مهر و موم می شود، و یک پخش یکنواخت در سراسر قالب ایجاد می کند، که سپس یک چرخه با انجماد، گرما و سرد شدن را طی می کند که باعث می شود مواد ببندد.

فوم

توزیع بهتر لاتکس ناشی از آب بندی خلاء محصولی را ایجاد می کند که به طور کلی نرم تر در نظر گرفته می شود و ممکن است حس یکنواخت تری داشته باشد.

یکی دیگر از ملاحظات فنی تر، “ساختار سلولی” فوم است. در مموری فوم و فوم پلی یورتان، دو نوع ساختار فوم وجود دارد که به آنها سلول باز یا بسته گفته می شود که نمی توانید آنها را ببینید.

اما هنوز ممکن است در مورد تنظیم دما تفاوتی در تجربه خواب شما ایجاد کند. ساختارهای مختلف سلولی نتیجه واکنش فوم به عوامل دمنده و شکلی است که حباب ها زمانی که مواد به طور کامل جمع می شوند، می گیرند.

در فوم سلول باز، حباب‌هایی که در حین ساخت ایجاد می‌شوند، اساساً پاپ می‌کنند و بافته‌ای باقی می‌گذارند که باعث می‌شود داخل فوم به هم متصل‌تر و متراکم‌تر شود، برخلاف بسته شدن و کاملاً محصور شده.

اگر هوا بتواند از طریق تشک جریان یابد، چه جابجا شوید و حرکت کنید و به نوعی هوای بیشتری را از داخل تشک فشار دهید، یا فقط هوای اتاق به آرامی حرکت می کند، گرما از بدن شما سریعتر دور می شود