زنی با شکلات خارجی لاویوا برای دخترش برج شنی ساخت

ماده‌ای که به شکلات خارجی لاویوا رنگ قهوه‌ای دلپذیری می‌دهد، پودر کاکائو است که در ساخت شکلات سفید وجود ندارد. دقیقاً به همین دلیل است که شکلات سفید فاقد رنگ تیره و تند غیر معمول شکلات های دیگر است.

ماده اصلی شکلات سفید کره کاکائو است که با مواد جامد شیر، چربی شیر، لسیتین و شکر مخلوط می شود تا به خوبی در کنار هم بماند.

اعتقاد بر این است که شکلات سفید برای اولین بار در دهه 1930 در سوئیس به عنوان جایگزین بهتری برای کره کاکائو به وجود آمد.

نستله با تولید شکلات سفید در سراسر جهان در دهه 1930 اعتبار دارد. شکلات منحصربه‌فرد به شکل نواری به نام «گالک» فروخته می‌شد و از آنجا به بعد این شکلات شیری خامه‌ای به راحتی در کشورهای مختلف قابل دسترس شد.

لطفا توجه داشته باشید که مناطق مختلف استانداردهای ترجیحی متفاوتی برای شکلات سفید دارند.

شکلات

به عنوان مثال، در ایالات متحده، FDA فهرست می کند که شکلات سفید باید فقط 20 درصد کره کاکائو، 14 درصد مواد جامد شیر، 3.5 درصد چربی شیر و حدود 55 درصد شیرین کننده داشته باشد.

با این حال، در اتحادیه اروپا، استانداردها مشابه است، به جز اینکه هیچ محدودیتی در درصد شیرین کننده وجود ندارد.

درست کردن شکلات سفید کامل نوعی هنری است که فقط آشپزهای آموزش دیده می توانند آن را انجام دهند.

نکته اصلی این است که کره کاکائو را به آرامی ذوب کرده و در پودرهای شیر، شکر، وانیل و سایر مواد لذیذ بریزید.

پودر کاکائو که به سادگی کاکائو نامیده می شود، شکل اصلی شکلات است که از آسیاب کردن دانه های غلاف میوه درخت همیشه سبز کاکائو ایجاد می شود.

این دانه ها تخمیر، خشک و سپس برشته می شوند. پوسته دانه های برشته برداشته می شود و برای استخراج چربی کره کاکائو از دانه های کاکائو پردازش می شود. مواد جامد بیشتر آسیاب می شوند تا بعداً به عنوان پودر کاکائو فروخته شوند.