عرقیات گیاهی در کاشان موجب سفید شدن مو می شود

عرق گیاهانی مانند نعناع و دیگر عرقیات گیاهی در کاشان حاوی یک عامل آنتی اکسیدانی و ضد التهابی به نام رزمارینیک اسید هستند. مطالعه‌ای در سال 2019 روی موش‌ها نشان داد که رزمارینیک اسید علائم آسم را در مقایسه با گروه کنترلی که مکمل دریافت نکرده بودند کاهش می‌دهد.

طبق بررسی منبع معتبر سال 2019 که در Frontiers in Pharmacology منتشر شده است، خانواده گیاه نعناع طیف وسیعی از ترکیبات گیاهی را ارائه می دهد که دارای اثرات ضد حساسیت هستند.

با این حال، محتوای عصاره نعناع در روغن ها و پمادها ممکن است به مراتب قوی تر از نعناع رژیمی باشد. تحقیقات بسیار کمی در مورد تأثیر نعناع رژیمی بر علائم آلرژی وجود دارد.

نعناع حاوی منتول است. این یک ضد احتقان معطر است که ممکن است به شکستن خلط و مخاط کمک کند و دفع آن را آسان‌تر کند.

استفاده از پمادهای منتول یا مالش بخار ممکن است یک درمان مطمئن و موثر برای کودکان مبتلا به سرماخوردگی باشد.

عرقیات

با این حال، انجمن ریه آمریکا (ALA) توصیه می کند که مطالعات علمی از استفاده از منتول برای مدیریت علائم سرماخوردگی پشتیبانی نمی کند.

با وجود این، برخی از افراد ممکن است متوجه شوند که علائم سرماخوردگی پس از استفاده از بخار منتول کاهش می یابد.

دفتر مکمل های غذایی (ODS) توصیه می کند که روغن نعناع ممکن است باعث تحریک و قرمزی پوست شود.

آنها توصیه می کنند که والدین یا مراقبان به دلیل عوارض جانبی جدی پس از استنشاق مستقیم، پماد را مستقیماً روی قفسه سینه یا صورت کودک نمالند.

برگ های نعناع گیاهی لطیف با ساقه های ملایم است. بهتر است آنها را به صورت خام یا در پایان پخت اضافه کنید. این به آنها کمک می کند طعم و بافت لطیف خود را حفظ کنند.

هنگام خرید نعناع، به دنبال برگ های روشن و بدون لک باشید. آنها را در یک کیسه پلاستیکی قابل استفاده مجدد تا 1 هفته در یخچال نگهداری کنید.