مردی با اتصالات پلی اتیلن اصفهان به شکار پرنده می رود

PEX-B که در حقیقت اتصالات پلی اتیلن اصفهان می باشد، با استفاده از روش خشک کردن رطوبت تولید می شود. PEX-B کمی سفت تر از PEX-A است و دارای یک “حافظه” سیم پیچ متمایز است که باعث می شود لوله بخواهد به حالت سیم پیچ اولیه خود بازگردد.

با این حال، حافظه سیم پیچ مانعی برای نصب نیست و PEX-B اغلب لوله انتخابی برای لوله کشی منازل است.

زیرا در هنگام یخ زدن آب نیز برای مقاومت در برابر ترک خوردگی منبسط می شود، اما هزینه کمتری نسبت به PEX-A دارد.

PEX-B همچنین دارای مقاومت افزایش یافته در برابر کلر است که آن را به انتخاب خوبی در مناطقی که آب به شدت کلر است تبدیل می کند.

PEX-C از طریق روش تابش تولید می شود. از آنجایی که سخت ترین نسخه است، کار با PEX-C سخت ترین است.

اتصالات

این سفتی همچنین آن را بیشتر مستعد انحراف می کند و همچنین در هنگام یخ زدن آب مستعد ترک خوردن است.

این ویژگی‌های نامطلوب باعث می‌شود که PEX-C برای تعمیرات کوتاه‌مدت که نیازی به خم شدن در اطراف گوشه‌های تیز نیست، مناسب‌تر باشد.

برای ایجاد اتصالات ضد آب با لوله PEX، به ابزار و لوازم مناسب نیاز دارید. برای هر یک از روش های اتصال، اتصالات و کانکتورها باید دقیقاً مطابق با اندازه لوله PEX باشند.

صدها نوع اتصالات، معمولاً برنجی، برای اتصال PEX به لوله‌های مسی یا فولادی موجود و برای ایجاد اتصالات به فیکسچرها موجود است.

اتصالات برای اتصال لوله ها در اندازه های مختلف نیز موجود است. برای آب بندی اتصالات از روش زیر استفاده می شود.

چین دار مسی: یکی از رایج ترین راه های اتصال PEX با حلقه های چین دار مسی است که نیاز به استفاده از ابزار مخصوص چین دادن PEX دارد.

حلقه مسی روی انتهای لوله PEX می لغزد و سپس یک اتصال در لوله PEX وارد می شود.

سپس حلقه مسی به انتهای لوله فشار داده می شود روی اتصالات و از یک ابزار چین دار PEX برای بستن حلقه مسی (و لوله) در جای خود استفاده می شود.