کاشی سرامیک کف پذیرایی خانه ای باعث افشای معمای قتل چندین ساله شد

ویژگی سرامیک این سرزمین چیست؟ مضامین متنوع هستند و اغلب به نقوش میوه و گل اشاره دارند، اما تصویر خورشید نیز نمادین است.

چراغ‌های نفتی از جمله رایج‌ترین مصنوعات سنتی هستند، مانند سوت‌ها، ستاپ‌ها، مجسمه‌های گهواره (یکی دیگر از افتخارات Caltagirone)، سرویس‌های شام و ظروف سفالی، که در میان آن‌ها سر قهوه‌ای تیره شایسته ذکر است.

گلدان معمولی که چهره یک “مور” همراه با چهره یک زن را نشان می دهد. یکی دیگر از اشیایی که اغلب از اجاق سرامیست Caltagirone بیرون می‌آید، دستمال عروسی مخروطی کاج است که بسیار خوش‌گذران است.

اما در Caltagirone کاشی سرامیک کف پذیرایی فقط در خانه‌های شخصی، در مغازه‌های معمولی یا در کارگاه‌های صنایع دستی یافت نمی‌شوند: آنها به معنای واقعی کلمه در همه جا هستند، حتی در دکوراسیون شهری.

سرامیک

مرکز تاریخی شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و نماد آن اسکالا دی ماریا دل مونته باشکوه (در تصویر) است.

شاهکاری از هنر، معماری و فولکلور، که بیان هنری و هنری محلی را در 142 مرحله متمرکز می کند: هر راس با پوشش های سنتی ماژولیکا، با الگوها و رنگ های مختلف برای هر مرحله تزئین شده است، که بر اساس “کرونولوژی” موتیف منتهی می شود.

: عناصر هندسی و گلی سبک عربی، نورمنی، سوابی، آراگونی، اسپانیایی، رنسانس متوالی یافت می شود و سپس با سبک معاصر به اوج می رسیم.

در Caltagirone نیز مراکز آموزشی مهمی وجود دارد که به سرامیک اختصاص داده شده است. در سال 1918 دون لوئیجی استورزو مؤسسه دولتی هنر سرامیک را تأسیس کرد، جایی که صنعتگرانی را که می توانند به این سنت پر زرق و برق محلی ادامه دهند، آموزش دهد.

علاوه بر این، در موزه سرامیک، که مجموعه‌ای از حدود 2500 مصنوع را به نمایش می‌گذارد، می‌توانید درباره تاریخچه این فعالیت صنایع دستی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

در نهایت، برای کسانی که به نسخه معاصر آن علاقه مند هستند، موزه سرامیک های معاصر، یک نمایشگاه دائمی در Palazzo Reburdone برپا شده است.